Lista copiilor

Dragi prieteni,

Mai sunt, în anul 2017, copii care așteaptă triști venirea unui moș veșnic absent sau tot mai sărac. Se pare că moșul nu prea cunoaște drumul spre clădirile abandonate, spre gheto-uri, spre sătucele uitate de lume. Noi cunoaștem sute astfel de copii și am hotărât să facem o gașcă de (ini)moși care să lucreze pentru a schimba asta. Vrem să ducem Vestea Bună și daruri la peste 300 de copii și familiile lor.

Pașii sunt simpli:

  1. Copilul scrie o scrisoare, cu dorințele lui.
  2. Noi facem un tabel, cu toți copiii la care vom merge.
  3. Voi alegeți un copil pentru care să fiți anul acesta… moș și trimiteți numele și codul la marian@hrc.org.ro.
  4. Noi vă trimitem scrisorica ce conține dorințele copilului, împreună cu o fotografie a acestuia.
  5. După ce a confirmat, moșul pregătește cadoul, îl pune într-o cutie frumoasă, și îl aduce sau îl trimite la punctul de colectare, situat în Calea Floreasca, nr.132, et.1, interfon 1, București, Calea Floreasca, Nr.132, etaj 1, Sector 1, București, interfon. 1, (Contacte: Anca Boeru, tel.: 0757069923 sau  Daniel Paloș, tel: 0733.999.944), de luni până vineri – între 8 și 16, sau ne dați un telefon la 0727371166 (Marian) pentru a stabili un alt punct de întâlnire. Există posibilitatea de a trimite coletul prin curier rapid (NU prin Posta, va rugam), la adresa de mai sus.
Donează pentru alimente

Click pentru a participa la fondul destinat cumpărării de alimente

NUMĂR DE COPII CARE NU AU CADOU: 0
HOMELESS – „INDIA”
COD NUMELE SI PRENUMELE VARSTA (ANI, LUNI) STATUS
IND01C1  GHEORGHE LARISA NARCISA FLORENTINA  9
IND02C1  GHEORGHE CRISTINA NARCISA  11
IND03C1  GHEORGHE ANDREI  12
IND04C1  GHEORGHE OANA  10
IND05C1  GHEORGHE DARIUS VALENTIN  5
IND06C1  MARCU ANDREEA  15
IND07C2 ENE CRISTIAN DAVID 3,8
IND08C2  RADUCANU NICOLETA DANIELA  11 luni
IND09C3 ION ALEXANDRU GABRIEL  6
IND10C3  ION DANIEL  12
IND11C4  ROSU MONALISA  7
IND12C5  ANGHEL MARIO ANDREI  3
IND13C5  MIHAI DAVID IANIS  8 LUNI
IND14C5  DUMITRU GEORGIANA 8
IND15C5 DUMITRU LAURA 13
IND16C6  CIURARU ANDREI  8
IND17C6  GRANCEA MARIUS  5,6
IND18C6  GRANCEA IZABELA  2,6
IND19C7  RADUCANU RICARDO ALIN  11
IND20C7  RADUCANU IONUT 10
IND21C7 RADUCANU ARABIAN 8
IND22C7 GRANCEA CARABINA 13
IND23C7  RADUCANU MARIUS  13
IND24C8  FRAINIUC IOSIF ANDREI  5
IND25C8  FRAINIUC MARIO COSTAS  8,6
IND26C9  Fleican Nicolas Stefan  9
IND27C9  FLEICAN DANIEL 1,5
IND28C9  FLEICAN ANA-MARIA  1,3
IND29CC  DUMITRU CRISTINA  11
IND30C8  GHEORGHE FLORIN COSTI 12
IND31C8  RADUCANU ALEX MIHAI  6,6
IND32C10  MIHAI MIRIAM REBECA  14
IND33C10  MIHAI MARI VERONICA  9
IND34C10  MIHAI FLORENTINA CARLA  11
IND35C10  MIHAI NICOLETA  11
IND36C10  MIHAI MARIA RAHELA 3
IND37C10  MIHAI MARIA REBECA  1,6
IND38C11  BACRITA IONUT INDRA  7
IND39C12  VASILE NICOLETA GINA  14
IND40C12  VASILE GEORGE DANIEL  5
IND41C12  VASILE IONUT CLAUDIU  12
IND42C13  HURMUZ SIMONA MARIANA  12
IND43C14 PAUN MIHAELA GINA  11
IND44C14  PAUN ION MARIAN  11
IND45C14  DUMITRU PETRO 5,6
IND46C14 DUMITRU OANA IONELA DIANA  7
IND47C15 DUMITRU CRISTINA LUIZA 9
IND48C16 IONITA MIHAELA ELENA  11
IND49C17  RAFAILA RAMONA 11
IND50C18  EMIL VASILE CLAUDIU  8
IND51C18  HURMUZ EVELINE 3
IND52C18  HURMUZ SILVIU ANDREI  1
IND53C19  BUNEA MARIO GIGI  12
BUCURESTI – SECTOR 5 (RAHOVA, FERENTARI, SALAJ)
COD NUMELE SI PRENUMELE VARSTA (ANI, LUNI) STATUS
CU001  CRACIUN SORINA FLORENTINA 3,6
CU002 CRACIUN DAVID 1,2
CU003 CRACIUN EVA ANA MARIA  6
CU004 CRACIUN ANDREEA  8
CU005 COLEA GABRIELA 11
CU006 CRACIUN ALEXANDRA NICOLETA  9
CU007 BADEA ALBERTO 15
CU008 POENARU CATALIN 6
CU009 BERBEC DENISA 11
CU010 POENARU ANDREEA  14
CU011 POENARU ALEXANDRU 12
FER01 NISTOR MARINA FLORENTINA  5
FER02 BUCATARU ALBERTO  10
FER03 COZAC GABRIEL 13
FER04 VELCHEREAN RALUCA FLORENTINTA 5,4
FER05 CONSTANTIN FELICIA ELENA 13
FER06 VELCHEREAN CRISTINA 12
FER07 IANCU DARIA BEATRICE 1,6
FER08 VELCHEREAN MIHAI 14
FER09 VELCHEREAN ADONIS GABRIEL 2
FER 10 PETROVICI ALEXANDRA 11
FER 11 PETROVICI MARIO 9
FER 12 SUBTIRELU ALINA 2
FER 13 SUBTIRELU ANA-MARIA 7
FER 14 SUBTIRELUL MIHAI CRISTIAN 5
FER 15 MELENTE ADRIAN 13
FER 16 COZAC DAVID 6,6
FER 17 NICOLAE ALEX 8
FER 18 NICOLAE GABRIELA 11 ANI 11
FER 19 NICOLAE ROBERTA 9
FER 20 NICOLAE BOGDAN (fara poza) 2 ANI
FER 21 NICOLAE ANDREI (fara poza) 5,6
FER 22 COZAC BRIAN (fara poza) 6
FER 23 COZAC ANTONIO (fara poza) 2
FER 24 COZAC ROSE (fara poza) 4
FER 25 COZAC AISA (fara poza) 2
FER 26 RADU GEORGIANA (fara poza) 2 luni
R01 VASILICA GIULI ANGHEL 13
R02 SACARA GABRIEL 11
R03 GREULUS DENIS  13
R04 BOLD IONUT  10
R05 BOLD ROBERT  12
R06 BAICU ALI  10
R07 IONITA NICULAE 12
R08 GHEORGHE ANTONIO NICUSOR  12
R09 ION SILVIU CIPRIAN 13
R10 GHEORGHE ALEXANDRU 14
R11 MIHAI ALEXANDRU  13
R12 CRISTIAN CONSTANTIN 9
R13 ION MAIA  5
R14 BERBEC MIHAI ANTONIO 14
R15 VANA MIHAELA  10
R16 DONCILA ANTONIO  12
R17 ONASIS IONUT 2
R18 GHEORGHE VALENTINA 13
R19 DAN ANTONIA 4
R20 DAN ANTONIO IONUT 7
R21 DAN GEORGIANA 9
R22 DAN ARIANA  3
R23 MANGU SARA REBECA 7
R24 MANGU RUXANDRA ELENA 10
R25 MANGU ALEXANDRA ANDRREA 0,1
R26 BORTEA MARIAN  8
R27 GHEORGHE ELIZA 8
R28 VASILE VICTOR MARIAN 4
R29 GHEORGHE EMA GABRIELA 7
R30 MOCANU CRISTINA  7
R31 DUMITRU ELISABETA  14
R32 NEAMTU IONUT 10
R33 ANTONEAG ANDEEA  11
R34 ANTONEAG DAVID  0,9
R35 DONCILA ANE MARIE  4
R36 ZEGAN DAVID 7 LUNI
R37 ZEGAN ROSE MARIE  3
R38 PAPALETE EVELINA  6
R39 GHEORGHE REBECA  1,8
R40 GHEORGHE LARISA  12
R41 MATEI MADALINA 12
R42 MATEI ANTONIA 4
R43 BUZNEA FLORINA  11
R44 LICA DIANA  11
R45 CHITU SARA MARIA  10
R46 CHIRIAC CONSTANTA TINA 7
R47 BICA SARA  11
R48 CONSTANTIN (BICA) REBECA 13
R49 MOSU CATALIN  9
R50 DROMA ANTONIO  6
R51 DROMA ROSA ELENA  2
R52 DROMA ANDREAS  0,6
R53 MITEATA ANDRA  10
R54 MITEATA GEORGIO IONUT  5
R55 GHEORGHE RAHELA  0,9
R56 CALIN MIRUNA 9
R57 LACATUS GABRIELA  6
R58 DONCILA RICARDO  14
R59 BOLD DENISA  13
R60 BOLD MARIA  14
R61 Păduraru Elisa 12
R62 Voicu Marian 6
R63 NICOLAE ANDREEA ANCA 12
R64 MATACA MIRUNA FLORENTINA 8
R65 NIC0LAE CRISTIAN ALEXANDRU 13
PPT001 MATEI FLORINA  6
PPT002 MATEI ANDREI COSMIN 5
PPT003 MATEI GABRIEL  5
PPT004 MATEI ALEXANDRU 6
PPT005 MANEA LAUR  8
PPT006 TIRON LUCIANA 8
PPT007 TIRON EUGEN 9
PPT008 MANEA LEO MARIUS 11
PPT009 MATEI LEONARD  13
PPT010 MATEI MIRUNA  1
BUCURESTI – HOMELESS
COD NUMELE SI PRENUMELE VARSTA (ANI, LUNI) STATUS
B01 COZMA GABRIELA ALEXANDRA  9
B02 COZMA GEORGE ADRIAN  13
B03 SOFRONE MIHAELA DENISA 7
B04 IANCU IULIAN FLORIAN  9
B05 BABACIU ALBERTO  11
B06 FODOR ROBERT ADRIAN  13
B07 ENACHE ANDREEA GABRIELA  13
B08 VLAD ADAMA GABI  11
B09 VLADA SORIN NICOLAS 6
COR01 PARASCHIV GEORGE ANDREI  11
COR02 PELES CRISTINA BUBU MIHAELA  8
COR03 PARASCHIV FRANCISCO GABRIEL  7
COR04 PARASCHIV ROXANA 5
COR05 PARASCHIV DARIA  3
COR06 CORNESCU SAMI  11
COR07 BADEA DENISA  9
UNR01 CIOARA ALBERTO  7
UNR02 CIOARA DENIS STEFAN  6
UNR03 RADU IANIS  5
UNR04 AMET EMANUELA FLORI  13
UNR05 ION VIOLETA LELITA 15
UNR06 VOINEA CARMEN ANDREEA  7
UNR07 GHIASEM SARA GABRIELA 3
UNR08 BORTAS ARMANDO FLORIAN 13
UNR09 SOARE MARIUS PRINTU  9
UNR10 FIRAN ANDREEA  7
UNR11 MOLFA AURELIA ALEXANDRA  14
UNR12 MOLFA DANIELA MIHAELA  14
UNR13 ENACHE ANA MARIA  5
UNR14 GLAVAN IONUT DANIEL  11
UNR15 DIMA MARIANA ERICA 9
UNR16 ICUSAR IONUT  6
UNR17 CIRESNEA FLORINA MADALINA  7
UNR18 CIRESNEA CRISTIAN GABRIEL 5
UNR19 DORINEL MARIAN  14
UNR20 CUZA NICOLAE  12
UNR21 CUZA FLORIN DAVID  1,2
VIR01 DINCA SANTIAGO CRISTIAN 13
VIR02 DINCA IOANA  11
VIR03 IAKAB ANA MARIA 6
VIR04 MIHAI ERIC ANDREI CRISTIAN  10 LUNI
VIR05 PAUN MARIANA  11
VIR06 DRAGNEA NICOLAS RAUL GABRIEL 3,7
VIR07 PAUN ROMINA 7
VIR08 DANIEL NICOLAE 8
VIR09 ANDREESCU SORIN MIHAI  5
SCOALA SAT GHIDION / NEAMT
COD NUMELE SI PRENUMELE VARSTA (ANI, LUNI) STATUS
GHI01  Spataru Antonio Gabriel 7
GHI02 Paduraru David 6
GHI03 Carpusor Stefan 6
GHI04 Cruceanu Madalina 6
GHI05 Carpusor Bogdan 8
GHI06 Sagneanu Vlad 7
GHI07 Chiriac Cristina 7
GHI08 Chiriac Daniel 8
GHI09 Vartic Daria 7
GHI10 Malic Stefan 8
GHI11 Carpusor Luca 7
GHI12 Paduraru Alexandru 7
GHI13 Boghian Alexandru 8
GHI14 Chiriac Denis 8
GHI15 Malic Lidia 8
GHI16 Delea Karla 9
GHI17 Carpusor Iustin 9
GHI18 Chiriac Marica 9
GHI19 Juchiac Vlad 9
GHI20 Sagneanu Paula 9
GHI21 Carpusor Ionela 9
GHI22 Carpusor Bianca 10
GHI23 Cruceanun Denisa 9
GHI24 Gavrilescu Angelo 9
GHI25 Paduraru Andrei 10
GHI26 Sagneanu Mihai 10
GHI27 Chiriac Alexandru 9
GHI28 Chiriac Daria 11
GHI29 Spataru Ionut 11
GHI30 Juchian Alin 11
GHI31 Carpusor Madalin 10
GHI32 Calugaru Alin  10
GHI33 BOGHIAN MARIA  11
GHI34 CARPSOR ALIN 12
GHI35 CARPSOR IONUT 12
GHI36 MALAU PAUL 11
GHI37 MALIC DARIA  12
GHI38 MALIC RALUCA  11
GHI39 SPATARU ALEXANDRU DUMITRU 12
GHI40 STAN ALEXANDRU  11
GRADINITA SAT GHIDION / NEAMT
COD NUMELE SI PRENUMELE VARSTA (ANI, LUNI) STATUS
GG01  Carpsor Ana-Maria 3
GG02 Carpsor David-Gabriel 4
GG03 Carpsor Denisa Maria 4
GG04 Carpsor Eduard-Andrei 4
GG05 Carpsor Iustina-Maria 4
GG06 Chiriac Alexandru-Claudiu 5
GG07 Chiriac Bogdan Ionut 4
GG08 Chiriac Ionut-Darius 5
GG09 Chiriac Raul-Andrei 3
GG10 Cruceanu Denis Madalin 5
GG11 Malau Adriana-Denisa 5
GG12 Paduraru Andra-Maria 3
GG13 Paduraru Marian-Gabriel 5
GG14 Rusu Mario-Gheorghita 4
GG15 Sagneanu Andreea-Ionela 5
GG16 Sagneanu Daria-Parascheva 4
GG17 Sagneanu Ioana-Andreea 3
GG18 Campeanu Chevin Nicolas 4
GG19 Vartic Cosmin Gabriel 3
GG20 Gradinaru Ioana  3 ani si 10 luni
GG21 Paduraru Teodora 5 ani
SCOALA SAT VEJA / NEAMT
COD NUMELE SI PRENUMELE VARSTA (ANI, LUNI) STATUS
SV0-01 BIRCAU IONUT 6
SV0-02 BOGHIAN PAUL FLORIN 6
SV0-03 GRADINARU ANDREEA-COSMINA 6
SV0-04 LAZAR STELIAN ALEXANDRU  6
SV0-05 STAMATIN PATRICIA NARCISA  6
SV0-06 TIRON ANDREI-MARIAN 6
SV0-07 TODIREANU GEANINA-IULIANA 6
SV1-01  BUZDUGAN LAURENTIU LUCIAN 7
SV1-02 HOMEA RAUL-ANDREI  7
SV1-03 ROMAN BEATRIS-MARIA  7
SV1-04 TODIREANU ALEXANDRU VASILICA IULIAN  7
SV1-05 TODIREANU VLADUT VASILE  7
SV1-06 VULPE ADINA NICOLETA 7
SV1-07 ZBARIC BIANCA ELIZA MARIA  7
SV1-08  ZBARIC VLADUT ALEXANDRU 7
SV2-01  BUZDUGAN GEORGIANA RAMONA ANDREEA  8
SV2-02 CARP ALEXANDRU MIHAITA  9
SV2-03 IFRIM VALENTINA 8 ANI 8
SV2-04 TIRON MARIA IZABELA  8
SV2-05 TODIREANU ADINA ELENA  8
SV2-06 TODIREANU RARES NICOLAE 8
SV2-07 CIUBOTARIU FLORIN 11
SV2-08 VANTU ELISA MIHAELA  9
SV3-01 BIRCAU NICUSOR 9
SV3-02 BUZDUGAN DUMITRU DARIUS 9
SV3-03 CHIRIAC DANIEL GABRIEL  9
SV3-04 IACOB GEORGIANA MIHAELA 9
SV3-05  LAZAR GABRIEL SEBASTIAN  10
SV3-06 LAZAR PETRICA MARIO 9
SV3-07 PAVEL ADINA IULIANA  9
SV3-08 PAVEL MARIUS GHEORHITA  9
SV3-09 POPESCU IOANA MARIA  9
SV3-10 ROMAN NARCISA LAVINIA  9
SV3-11 STAMATIN DENISA GEORGIANA  10
SV3-12 TODIREANU DARIA ANDREEA  9
SV3-13 VULPE ANDREI PETRONEL 9
SV3-14 ZBARIC ANDREEA ADINA  9
SV3-15 ZBARIC CLAUDIA NICOLETA  9
SV4-01 BOGHIAN IOANA DANIELA 10
SV4-02 BOGHIAN REMUS VALENTIN  10
SV4-03 BUZDUGAN DENIS CONSTANTIN  10
SV4-04 CALISTRU MIHAI LUCIAN 11
SV4-05 TODIREANU MARIA RALUCA 11
SV4-06 UDREA ELENA NICOLETA  11
SV4-07 URSULIN BOGDAN PETRICA  11
SV4-08 TODIREANU ROBERT IONUT 11
GRADINITA SAT VEJA / NEAMT
COD NUMELE SI PRENUMELE VARSTA (ANI, LUNI) STATUS
GV01  Bartic Darius Andrei 3
GV02 Bartic Elena-Angela 5
GV03 Bartic Ioana 4
GV04 Bartic Robert Daniel 5
GV05 Bulai Maria-Larisa 5
GV06 Buzdugan Anastasia-Parascheva 5
GV07 Chiriac Sergiu 5
GV08 Coroi Cosmin-Marian 5
GV09 Coroi Stefan-Alexandru 4
GV10 Damian Matei 4
GV11 Lazar Karina 3
GV12 Patrascu Ionela 3
GV13 Preda Ana-Maria 5
GV14 Todireanu Denisa-Maria 4
GV15 Pavel Denisa 4
GV16 Todireanu Miruna 5
GV17 Preda Radu 3
GV18 Tiron Ionut 5
GV19 Zbaric Amalia-Lavinia 5
GV20 Todireanu Daniel 3
GV21 Todireanu Iulia 4
COMUNA SILIȘTEA-GUMEȘTI
COD NUMELE SI PRENUMELE VARSTA (ANI, LUNI) STATUS
CSG01 Olteanu Cristina 13
CSG02 Olteanu Nicolae 9
CSG03 Olteanu Gheorghe 11
CSG04 Nastase Valentin Iulian 7
CSG05 Nastase Georgiana –Alexandra 6
CSG06 Pancu Florina 7
CSG07 Pancu Alexandru  7
CSG08 Pancu Nuta Iuliana 6
CSG09 Stancovici  Mario Ionut  8
CSG10 Modan Ana Maria  5
CSG11 Medelean Nasti Catalina  5
CSG12 Oprica David  7
CSG13 Dragomir Denis Ionut  8
CSG14 Dragomir Adriana-Cristina 7
CSG15 Dragomir Alexandru Cosmin 4
CSG16 Stanila Ramona Ionela  6
CSG17 Draghici Claudiu Florin 10
CSG18 Draghici Auras Mrcel  12
CSG19 Ispas Florin 5
CSG20 Ispas Andrei 3
CSG21 Stanila Marian  8
CSG22 Marchidanu  Gabriel Cristian  8
CSG23 Marchidanu Iulian Ionut 10
CSG24 Tudor Corina  7
CSG25 Tudor Alina  9
CSG26 Tanase Corina 7
CSG27 Tanase George 3
CSG28 Chirita Adrian 10
CSG29 Miu Victor Valentin  12
CSG30 Predescu Ilie  8
CSG31 Iacob  Florin Lucian 8
CSG32 Iacob Alexandru Andrei 8
CSG33 Iavob Auras 4
CSG34 Gavrila Nicusor 7
CSG35 Nedelescu Amalia Maria 10
CSG36 Albuleasa Mihai Stefan 10
CSG37 Albuleasa Costin Daniel  13
CSG38 Preda Cristina –Ileana 13
CSG39 Preda Florin Marius 11
CSG40 Cepareanu Ionut 11
CSG41 Cepareanu Nicusor 7
CSG42 Udrea George-Marian 10
CSG43 Manole Ana-Maria  13
Anunțuri